GÜVENLİK KAMERA SİSTEMLERİ

 

Elektronik güvenlik sistemlerine olan ilgi dünyada ve buna paralel olarak ülkemizde her geçen gün artmaktadır. Hırsızlık ve soygun gibi olayların hızla artması, Yine terör olaylarının meydana gelmesi ve bu gibi olayların önüne geçilememesi ile güvenlik ihtiyacının artmasına paralel olarak güvenlik sistemlerine olan ilgiyi giderek arttırmaktadır.

Güvenlik kamera sistemleri dünyada ve ülkemizde en çok kullanılan güvenlik sistemlerinin başında gelmektedir. Ciddi caydırıcılık etsine sahip olan güvenlik kameraları günümüzde her yerde kullanılmaktadır. Yine en çok kullanılan bir diğer sistem ise güvenlik alarm sistemleridir. Güvenlik alarm sistemleri ise soygun olaylarına karşı ciddi bir sistem olduğu için evlerde, İşyerlerinde vb. pek çok alanda kullanılmaktadır.

Bu sistemlere ilave olarak kullanılabilecek diğer güvenlik sistemi ürünleri ise şunlardır. Giriş ve çıkış güvenliğinde kullanılan kartlı geçiş sistemleri, Turnike sistemleri ve bariyer sistemleridir. Yangın ve yangının doğurduğu riskleri minimize etmek için kullanılan yangın alarm sistemleri ve yangın ihbar sistemleri, Yine farklı amaçlar ile kullanılan çeşitli gaz algılama sistemleri vb. Birçok güvenlik sistemi ülkemizde birçok tesiste ve işletmede kullanılmaktadır.

Hırsız alarm sistemleri: Hırsız alarm sistemleri soygun ve hırsızlık girişimlerine karşı geliştirilmiş günümüzün en gelişmiş güvenlik sistemlerindendir. Hırsız alarm sistemi fiyatlarının makul seviyelere inmesine paralel olarak evlerde, Küçük büyük her türlü işyerinde çok sık olarak kullanılmaktadırlar. Günümüzde alarm sistemleri kablolu alarm sistemleri ve kablosuz alarm sistemleri olarak iki farklı yapıda bulunmaktadır. Kablolu sistemler daha ekonomik iken kablosuz sistemler kolay kurulum ve estetik sağlayabilirler. Bir alarm sistemi ekipmanları pır dedektör, manyetik kontak, harici ortam ışıklı siren, keypad, alarm paneli, cam kırılma dedektörleri, duman ve yangın dedektörleridir.

Güvenlik kamera sistemleri: Güvenlik kamerası sistemlerinin ülkemizde ciddi bir kullanım alanı olduğunu söylemiştik. Ülkemizde birçok tesis ve işletmede proje büyüklüğü ve isteğe göre analog kamera sistemi veya ip kamera sistemi ürünleri kullanılmaktadır. Ülkemizde kullanılan analog veya ip kamera sistemleri güvenlik amaçlı sistemler olabileceği gibi işletme amaçlı takip içinde kullanılmaktadır. Güvenlik kameraları ile istediğimiz noktaları 7/24 kesintisiz olarak izlememiz ve kayıt tutmamız mümkün olabilmektedir. Günümüzde güvenlik kameraları, gece görüşlü kameralar, speed dome kameralar, renki kameralar, IR kameralar, dome kameralar gibi çeşitli şekil ve yapıda üretilmektedirler. Günümüzde güvenlik kamera fiyatları çok ekonomik olduğundan dolayı artık neredeyse evlerimize kadar girebilmektedir. Güvenlik kamerası halk arasında CCTV kamera sistemi olarak bilinmektedir.

 

Yangın alarm sistemleri: Yangın alarm sistemleri günümüzde yangının meydana getireceği ciddi can ve mal kayıplarının önüne geçebilmek için tasarlanmış özel güvenlik ekipmanlarıdır. Yangının erkenden daha başlangıç aşamasında algılanması ve beraberinde hızlı müdahale mal ve can kayıplarını ciddi oranda azaltacaktır. Bundan dolayı yangın alarm sistemlerinin önemi çok büyüktür. Günümüzde yasalar çerçevesinde belirtilen birçok alanda yangın alarm sistemi kullanımı zorunlu hale getirilmiştir. Yine günümüz yangın algılama sistemleri konvansiyonel yangın alarm ve analog adresli yangın alarm sistemleri olarak iki ayrı bölüme ayrılmaktadır.

Kartlı geçiş sistemleri: Kartlı geçiş sistemi özellikle büyük işyerleri ve ciddi güvenlik gerektiren mahallerde kullanımı zorunlu olan bir giriş çıkış takip sistemidir. Günümüzde birçok bina ve tesiste kartlı geçiş kontrol sistemleri kullanılmaktadır.  Yine kartlı geçiş sistemleri diğer pek çok sistem ile entegre olarak çalışabilmektedir. Bu sistemler ise turnike sistemleri, Bariyer sistemleri gibi sistemlerdir. Kartlı geçiş sistemi kontrollü giriş çıkış takibinin yanı sıra PDKS personel takip sistemleri, Yemekhane takip sistemleri gibi amaçlar içinde kullanım alanına sahiptir. Bu sistemlerin bilinen diğer bir adı ise Access kontrol sistemleridir.

Satışını yapmakta olduğumuz profesyonel güvenlik sistemlerimiz aşağıdadır. Güvenlik sistemi projelerinizde eğer gerçekten güvenlik sağlamak niyetindeyseniz mutlaka profesyonel ve belli kriter ve onaylara sahip sistemler kullanmalısınız. Piyasadaki 3. sınıf kalitesiz ürünler ile gerçek bir güvenliğin sağlanamayacağını bilmelisiniz. Özellikle CCTV kamera sistemi alanında ülkemiz 3. sınıf çin malı ürünler tarafından işgal edilmiş durumdadır. Bu ürünlere ciddi manada dikkat edilmesi çok büyüm önem taşımaktadır.
Etiketler :